Site Overlay

Depilace cukrovou pastou

Depilace cukrovou pastou
PANDHY’S™

Depilační technika kdy jsou chloupky odstraňovány ve směru jejich přirozeného růstu a růst chloupků se výrazně zpomaluje. Navíc jsou chloupky hned po první depilaci viditelně řidší a jemnější. Frekvence opakování depilace je individuální, nicméně v průměru stačí 1 aplikace během 3-6 týdnů.

 • Směs cukru a vody, připravena podle starých receptů Blízkého východu. Přípravek je 100% přírodní.
 • Snadno se odstraní vlažnou vodou, jak z pokožky, tak i z textilu nebo z jakéhokoliv povrchu.
 • Cena Evropské Inovační ocenění, Paříž – 2006
 • Hypoalergenní, nezpůsobuje žádné podráždění kůže a není testována na zvířatech. Pasta je tak přirozená, že ji lze dokonce i jíst!

Depilační cukrovou pastu používáme ohřátou na tělesnou teplotu, proto nehrozí popálení pokožky a nevadí křečovým žilám. Depilovat se může i diabetik, protože tato metoda nezpůsobuje překrvení.

Další výhody

Depilační cukrová pasta se nelepí na živé kožní buňky. Zásadou depilace cukrovou hmotou je, že pasta obalí chloupky, kolem nich prosakuje do folikulu (kožního póru), který změkčí a uvolní. Proto se depilace stává méně bolestivou.

Odstraní pouze chloupky a odumřelé kožní buňky (vyhlazující efekt) a nenarušuje vrstvu nové kůže. Proto se může používat i při lupence a ekzémech. Trauma a nepříjemné pocity jsou pro klienta tedy menší. Na stejné místo se lze vrátit i víckrát, nehrozí iritace pokožky.

Rozdíl mezi pastou a voskem

Pro srovnání předkládáme několik rozdílů (a častých problémů), které přináší depilace voskem:

Je bolestivější, protože živé kožní buňky se lepí do vosku, traumatizuje se kůže a nepohodlí často zvyšuje vysoká teplota vosku. Riskuje se popálení kůže (zvláště na místech s jemnou pokožkou) a často se mohou vyskytnout alergické reakce (dlouhodobé zarudnutí, svědění pokožky).

Při depilaci voskem se asi 20- 30% chloupků přetrhne. Výsledek tedy není ideální, protože je třeba minimální délky chloupků 5-10 mm a klientům tak dlouhé chloupky mohou vadit, zejména v létě. Použité vosky zůstávají na povrchu kůže, krátké chloupky k vosku nepřilnou, takže krátké, přetržené nebo zarostlé chloupky nelze odstranit voskem. Vytrhávání chloupků proti přirozenému směru růstu nevyhnutelně vede k velkému množství chloupků přetržených ve folikulu a je tak jednou z hlavních příčin zarůstání chloupků

Výsledek není dostatečně dlouhodobý, protože když je délka chloupků vhodná pro depilaci, dorůstají zároveň již pod vytrhávanými chloupky nové. „Holé“ období se tak zkracuje; a k tomu všemu vosk může zanechávat skvrny, které mohou být odstraněny pouze s obtížemi, pokud vůbec!


Před první depilací pastou PANDHY’S™ je nezbytné:

 • Aby chloupky dosáhly délky 4-5 mm. Chloupky jsou totiž tvrdší, zvláště pokud klientka používá do té doby holení žiletkou. Pokud jsou tedy delší, tím lépe – snadněji se odstraní. Doba trvání první depilace je cca 60 min.
 • Pro další návštěvu je jejich postačující délka chloupků 2-3 mm, čas strávený na depilaci se již zkracuje.
 • Pokud jsou chloupky delší než 5 mm stačí použít nůžky a částečně chloupky zkrátit, aby bylo možné lépe a bezbolestně manipulovat s daným místem.
 • Pro první depilaci doporučuji volit jednu partii (celé nohy nebo ruce, brazilka apod.)
 • Před zahájením je možná konzultace

Bolestivost je snížena na minimum. Nedochází k poškozování pokožky a zarůstání chloupků.

Alergické reakce jsou sníženy na minimum.

Díky tomuto způsobu depilace dochází k řídnutí porostu.

Jedinou viditelnou reakci, kterou právě první depilace může vyvolat, je zarudnutí pokožky. To však během 1-2 hodin po zákroku zmizí.


Brazilská depilace

Stále více žádaná služba. Pro depilaci intimních partií je cukrová pasta mimořádně vhodná. Nestresuje pokožku, výrazně snižuje bolestivost a její provedení je naprosto diskrétní a hygienické.

 • Možnost úpravy tvaru
 • Depilujeme stehna, ruce, třísla, knír, obličej, hrudník a záda.

Doba trvání depilace se pochopitelně liší dle partie.

© 2019 KRÁSNÉ NOHY